Svogūnų laiškai: kodėl verta juos auginti ant palangės?

0

svogun1

Svogūnų laiškai šiais laikais nekelia tiek daug asociacijų su pavasariu, nes galime jų įsigyti parduotuvėje bet kuriuo metų laiku. Vis dėlto, vertingiausi svogūnų laiškai, kurie nėra perkami parduotuvėse, o tie, kuriuos galime užsiauginti patys. Ir tam tikrai nereikia didelio žemės sklypo, o tiesiog paprastos namų palangės… Dėl ko tai turėtume daryti? Ogi dėl savo pačių sveikatos.
• Svogūnų laiškuose yra gausu vitamino C, kuris padeda atsigauti po persirgtų infekcinių ligų ir kartu su folio rūgštimi bei geležimi, kuriais taip pat turtingi svogūnų laiškai, padeda įveikti pavasarinį nuovargį.
• Laiškuose taip pat yra nemažas kiekis vitaminų B1, B2, fitoncidų, karotino, natūralių rūgščių, fosforo, magnio, kalcio, kalio, natrio, ląstelienos bei kitų vertingų medžiagų.
• Augalo laiškų sudėtyje esantis cinkas labai naudingas ir žiemą nualintų plaukų, nagų ir odos grožiui sugrąžinti.
• Negana to, be medikų paskirtų vaistų, geležies stygių jūsų organizmui gali grąžinti svogūnų laiškai.
• Taip pat juose nemažai kalio bei fosforo, kurie svarbūs dantų sveikatai ir parodontozės profilaktikai bei simptomų slopinimui.
Tik įsiminkite, šviežių svogūnų laiškų turėtų vengti sergantieji virškinimo trakto ligomis.
Svogūnų laiškai dera su įvairiomis daržovėmis bei žalumynais, ypač su morkomis, burokėliais, pomidorais, bulvėmis, krapais ir bazilikais. Jais galima skaninti salotas, sriubas, košes, pabarstyti žuvies bei mėsos patiekalus ar sūdytą silkę.
Pavasaris yra idealus laikas užsiauginti svogūnų laiškų patiems. Sakote, jog neturite galimybės ir laiko? Patikėkite, turite, ir jums tikrai nereikia nei sodo, nei daug laiko tam, kad užsiaugintumėte ant savo palangės šviežių svogūnėlių.
Štai naujas svogūnų laiškų auginimo metodas. Pasinaudokite!
Reikės:
– patvarių polietileninių maišelių;
– svogūno galvučių (geriau mažų);
– pjuvenų (galima įsigyti augintiniams skirtų prekių parduotuvėse) arba tualetinio popieriaus.
Ką daryti?
1. Užplikykite verdančiu vandeniu saują pjuvenų puode, palikite ataušti, vėliau vandens perteklių nupilkite. Pjuvenos turi būti drėgnokos, bet ne šlapios – paspaudus iš jų neturi varvėti vanduo.
2. Į maišelį sukrėskite dvi pilnas saujas pjuvenų, šiek tiek jas suspauskite.
3. Paruoškite svogūnų galvutes – nupjaukite jų viršų, kad paskatintumėte žalių laiškų augimą.
4. Sukaišiokite svogūnėlius į pjuvenas – tankiai, vieną šalia kito. 5. Pripūskite maišelį ir užriškite. Taip palikite iki to laiko, kol užaugs gana dideli svogūnų laiškai. Tada galite atrišti. Naudojant šį būdą maišas prisipildo anglies dioksido, reikalingo aktyviam augalų augimui.
6. Antras būdas – vietoj pjuvenų galima naudoti tualetinį popierių. Atplėškite keletą lapelių, sudėkite į maišelį ir sudrėkinkite vandeniu taip, kad gautumėte košelę. Tada pakartokite pirmiau išvardytus žingsnius.
Rezultatas – per trumpą laiką labai daug svogūnų laiškų mažame plote.

Dalintis:

Comments are closed.