Bėgioti paprasta ir sveika

0

begimasTai viena lengviausių prieinamų, mažiausiai kainuojančių sporto šakų. Jai nereikia jokio išskirtinio pasiruošimo – apsivilkai sportinę aprangą, įsispyrei į sportinius batelius ir pirmyn! Mokslininkai apskaičiavo, jog kasdien bėgioja maždaug 100 milijonų įvairaus amžiaus planetos gyventojų.

Bėgant išsiskiria laimės hormonų, apima euforinė būsena, kurią norisi patirti dar ir dar kartą. Reguliariai bėgiojantys žmonės ir gyvenime jaučiasi laimingesni, ramesni, lengviau susidoroja su problemomis ir priima sprendimus.

Bėgimo technika labai paprasta, jos nereikia specialiai mokytis. Tiesiog bėgame ristele mosuodami rankomis. Įkvepiame per nosį ir iškvepiame per burną. Bėgti dera tokiu tempu, kad nepervargtume, susišnekėtume su šalia bėgančiu draugu ar drauge. Kad būtų smagiau, galima bėgioti su specialiu ausinuku. Klausykitės mėgstamos muzikos ir nė nepajusite, kaip pralėkė treniruotė.

Taisyklingas bėgimas į sveikatą, tačiau jei bėgsite per greitai, pervargsite ir alinsite organizmą. Imsite dusti, skaudės šoną, gerklę. Bėgioti gali ne tik sveiki žmonės, bet ir turintys tam tikrų sveikatos sutrikimų. Žinoma, prieš bėgiojant derėtų pasikonsultuoti su gydytojais.

Bėgant mankštinamas beveik visas kūnas ir stiprinama kvėpavimo sistema, tiesiogiai veikiama nervų sistema.

Bėgiodami tampame energingesni, ištvermingesni, gerėja kraujotaka, medžiagų apykaita, stiprėja širdis bei imunitetas, didėja atsparumas ligoms. Nuolat bėgiojantys žmonės daug rečiau serga, o senatvėje daug rečiau kenčia nuo sklerozės.

Bėgimas, derinamas su vandens procedūromis, gelbsti nuo depresijos, streso bei nemigos. Bėgant dingsta įtampa, organizmas atsipalaiduoja.

Lengvas bėgimas vakare – puikūs natūralūs raminamieji. Bėgiojant po darbo neutralizuojamos per dieną susikaupusios neigiamos emocijos.

Bėgimas – idealus sportas norint sulieknėti. Mankštinama labai daug raumenų, ypač apatinės kūno dalies. Jau po kelių savaičių treniruočių sustangrėja šlaunys, sėdmenys, pilvas. Kodėl bėgiodami lieknėjame greičiau nei kitaip sportuodami? Nes tai pati puikiausia aerobika, skatinanti degti kalorijas. Bėgiojančio žmogaus organizme itin sparti riebalų apykaita. Turite antsvorio? Pradėkite bėgioti. Jei tai darysite nuolat, dietas pamiršite. Tyrėjai nustatė, jog žmonių, mėgstančių bėgimą, kūno svoris visada artimas idealiam.

Puiki alternatyva bėgimui yra greitasis ėjimas. Tai tiems, kurie turi didelį antsvorį, skauda sąnarius. Amerikos mokslininkai, tyrę grupę apkūnių moterų, kurios kasdien greitai žingsniuodavo po dvi valandas, konstatavo, kad po dviejų savaičių kiekviena numetė apie septynis kilogramus.

Bėgimu ar greituoju ėjimu užsiimkite 2–3 kartus per savaitę, o jei norite numesti svorio, ir 5–6. Kiekvieną sykį sportuokite ne trumpiau kaip 30 min., o geriausiai valandą, nes priešingu atveju nebus jokio poveikio. Riebalai pradeda degti tik praėjus 20 min. nuo treniruotės pradžios. Bėgioti ilgiau nei valandą nėra reikalo, nebent ruošiatės maratonui.

Treniruotė bus tik tada efektyvi, jei palaikysite tam tikras pulso ribas. Treniruotė naudinga, kai pulsas svyruoja nuo 108 iki 144 tvinksnių per minutę, nes būtent tada dega riebalai.

Bėgioti, užsiimti greituoju ėjimu labai smagu parke, miške. Rinkitės nelygias vietas, bet su kalniukais – sudeginsite daugiau kalorijų. Tik nebėgiokite asfaltu, nes tai kenkia sąnariams.

Būtinai įsigykite gerą sportinę avalynę. Sportiniai bateliai turi būti pralaidūs orui, kad koja neprakaituotų, gerai amortizuojantys, tuomet nepakenksite sąnariams.

Apranga turi būti pritaikyta metų laikams, lengva, bet neperpučiama vėjo žiemą ar pavasarį. Vasarą geriausia bėgioti trumpa apranga.

Tiek bėgimas, tiek greitasis ėjimas – puikus sportas, nes galite pasirinkti jums tinkantį treniruočių laiką. Jeigu esate „vyturys“ – anksti ryte, jei „pelėda“ – vakare.

Dalintis:

Comments are closed.