Biocinkas

0

zinc

Pagrindiniai komponentai: cinko laktatas, gliukozė, vištos kiaušinio baltymo milteliai. Vienoje kapsulėje yra 1 mg cinko.

Cinko laktatas – tai rūgštinė šio metalo forma, lengviausiai įsisavinama virškinamajame trakte.

Vidutiniškas cinko paros poreikis suaugusiam žmogui sudaro 10 – 30 mg, nėščiosioms – iki 30 mg.

Daugiausia cinko turi austrės (austrės audiniuose cinko kiekis viršija 1000mg/kg). Pakankamai daug jo yra krevetėse, silkėje, kepenyse, galvijų mėsoje, kiaušiniuose, grybuose, grūdinėse kultūrose, kedro riešutuose, moliūgo sėklose.

Žmogaus organizme cinkas randamas odoje, plaukuose, kraujyje, kauluose, naguose, kepenyse, inkstuose, kasoje, raumenyse, vyriškose sėklidėse ir prostatoje. Dažniausiai cinko netenkame stresų atvejais, taip pat veikiant nuodingoms medžiagoms, sunkiesiems metalams, pesticidams ir kitiems supančios aplinkos teršalams.

Cinko įsisavinimui būtinas pakankamas skrandžio druskos rūgšties kiekis. Su amžiumi pastarosios sekrecija mažėja, tuo pačiu vystosi cinko deficitas.

Biocinko funkcijos ir vartojimo indikacijos:

Cinkas yra labai stiprus antioksidantas, dalyvaujantis baltymų, DNR ir RNR sintezėje, ląstelių dalijimosi, augimo ir regeneracijos procesuose. Šis elementas aktyvuoja daugiau kaip 200 fermentų, dalyvauja imuno-globulinų sintezėje. Tokiu būdu jis aktyviai stimuliuoja organizmo imunitetą, kuris su žmogaus amžiumi silpnėja, tuo pačiu pagreitindamas senėjimo procesus.

Veikdamas lipotropiškai ir normalizuodamas riebalų apykaitą, cinkas skatina riebalų irimo intensyvumą. Šitaip jis apsaugo kepenis nuo riebalinės distrofijos.

Cinkas yra būtinas normaliam hipofizės hormonų funkcionavimui (pastarieji atsakingi už organizmo augimą ir vystymąsi), kraujodaros ir regėjimo normalios būklės palaikymui, nervinių skaidulų augimui ir atsistatymui, jas pažeidus. Cinkas yra būtinas timolino – užkrūčio liaukos hormono gamybai. Esant šio hormono trūkumui, vystosi Alzheimerio liga (senatvinė silpnaprotystė).

Cinkas palaiko normalią cukraus koncentraciją kraujyje, padeda kasai gaminti insuliną.

Ankstyvose vėžio stadijose cinkas mobilizuoja organizmo rezervus, stimuliuodamas baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Esant jo deficitui, vystosi moters pieno liaukų latakėlių displazija, dėl ko vystosi mastopatija. Vyrams cinko stoka sumažina jų potencines galias, ypač tiems, kurie gyvena intensyvų ir nereguliuojamą lytinį gyvenimą. Kaip minėta, daug cinko yra sukaupta sėklidėse, taigi jis dalyvauja spermos gamyboje. Netvarkingas intymus gyvenimas gali tapti vyrų nevaisingumo priežastimi. Ryškus cinko deficitas visuomet sąlygoja prostatos uždegimą. Ilgainiui prostatitas gali pereiti į prostatos gerybinį naviką adenomą, o tai didina prostatos vėžio riziką.

Cinkas dalyvauja alkoholio apykaitoje. Jo yra fermento alkoholdehidrogenazės sudėtyje. Pastarasis dalyvauja normaliame etilo spirito skaldymo ir metabolinių produktų pašalinimo procesuose. Šio preparato trūkumas gali padidinti potraukį alkoholizmui, o alkoholio perteklius, savo ruožtu, dar labiau padidina cinko deficitą. Šitaip formuojasi ydingas ir nesibaigiantis ratas, privedantis prie kepenų cirozės ir mirties.

Biocinkas turi savybę odos paviršiuje neutralizuoti patogeninę florą, slopina įvairios kilmės uždegiminius procesus ir bėrimus, pagreitina žaizdų ir opų gijimą, skatina epitelizaciją. Cinkas akivaizdžiai stabdo organizmo senėjimo procesus.

Šis bioenergetinis komponentas, dalyvaudamas testosterono (vyriško lytinio hormono) gamyboje, palaiko organizmo seksualinę ir bendrą energetiką. Jis labai efektyvus gydant vyrų ir moterų nevaisingumą, impotenciją ir frigidiškumą, klimaksą. Dėl cinko stokos būna dažnos nėštumo komplikacijos. Tai nėščiųjų toksikozė, persileidimai, vaisiaus augimo sutrikimai ir gimdymo proceso patologija.

Cinkas sudaro konkurenciją radioaktyviems elementams, nes, organizmui prisisotinus reikalingiausiais mikroelementais, radioaktyvūs jau nebeįsisavinami.

Kontraindikacijų cinko vartojimui nenustatyta. Atsargiai reikėtų vartoti žmonėms, linkusiems į padidėjusį jautrumą vištos kiaušinio baltymui.

(Literatūra: Medicinos mokslų dr. R. Kriaučiūnas, „Sveikatingumo receptai”)

Norite įsigyti šį produktą? Spauskite čia.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.