Gintaras

0

shutterstock_124586146

Kai norime ką nors padovanoti svečiui iš kitos šalies, dažnai net nesusimąstydami nuperkame suvenyrą iš gintaro. Gavę tokią dovaną visi džiaugiasi gintaro grožiu.

Tačiau mes patys dažnai nevertiname to, ką turime. Gintaras dažnai vadinamas Lietuvos auksu. Tačiau mes dar tikrai neatradę auksinių gintaro savybių. Daugeliui iš mūsų gintaras – nieko naujo arba nieko ypatingo. Netiesa! Dovanodami gintarą – dovanojate sveikatą.

Nuo seniausių laikų gintaras yra ypatingai vertinamas dėl savo gydomųjų savybių. Jo skonį pirmieji pajusdavo kūdikiai. Kai kūdikis būdavo neramus, į rankytę įdėdavo gintaro gabalą, kuriuo jis apmalšindavo dygstančių dantų skausmą ir apsiramindavo.

Senovėje gintaras buvo plačiai naudojamas buityje. Kambarį, kuriame būdavo ligonis, smilkydavo degančio gintaro dūmais, buvo manoma, kad tai atbaidydavo piktas jėgas, suteikdavo ligoniui jėgų, pagreitindavo gijimą.

Didelius gintaro gabalus tiesiog išdėliodavo kambaryje, kad jie skleistų gerą energiją. Maltą gintarą naudodavo įvairioms mikstūroms ir tepalams gaminti. Manoma, kad jie padėdavo sergant gelta, esant pūslės uždegimams, nuo reumato, epilepsijos, skydliaukės ligų.

Gintaras puikiai nuramina Jūsų įsiaudrinusią nervų sistemą. Jo gaminius (karolius, vėrinius), dabar rekomenduojama nešioti vaikams ir tiems, kas skundžiasi jautria nervų sistema.

Sakoma, kad gintaras turi fitoncidų (medžiagų, kurios naikina mikrobus), todėl padeda sergant anginomis, efektyvus gydant gerklės ir tonzilių uždegimus. Nešioti rekomenduojama tik tikrus, nešlifuotus gintaro gaminius. Jei norite turėti gražią odą, rekomenduojama kartais nuprausti veidą „gintaro vandeniu“. Jį pasigaminti labai paprasta: į pusę litro vandens įberkite kelis šaukštus gintarų arba įdėkite didelį gintaro gabalą. Palaikiusi parą, galite praustis gintaro vandeniu. Galite pasigaminti ir užpilų su gintaru. Spiritą reikia naudoti santykiu 2:10. Jei dėsite du šaukštelius gintaro, įpilkite dešimt šaukštelių spirito. Laikyti savaitę tamsioje, vėsioje vietoje. Manoma, kad užpilas (geriant po nedidelį šaukštelį) efektyviai gydo virškinamojo trakto, nervų ligas, padeda esant tulžies akmenligei. Nusprendę gydytis gintaro preparatais, pirmiausia pasikonsultuokite su savo gydytoju. Juk kiekvienas skirtingai priimame visus vaistus. Tačiau žinant, kad taip gydėsi jau mūsų senoliai, galbūt, ir mums Jų metodai nepakenks?

Dalintis:

Comments are closed.