Kuo naudingi burokėliai?

0

shutterstock_300680405

Naudingas burokėlių savybes  jau labai seniai įvertino kulinarai ir gydytojai. Yra manoma, kad  šio šakniavaisio auginimas prasidėjo senovės Indijoje ir vėliau paplito visame šiaurės pusrutulyje.

Pažvelkite kokia ryški šios daržovės spalva – tai užuomina: ji atkuria ir išvalo kraują, kadangi burokėliuose yra B grupės vitaminų, įvairiausių mineralinių medžiagų (jodo, magnio, kalio, kalcio, geležies ir kita). Burokėliai yra  geras vitamino C, vario ir fosforo šaltinis. Kuo naudingos burokėlių sultys? Tai yra tarsi naudingų maistinių medžiagų koncentratas – jį naudoja dietologai ir pataria gydytojai.

Kaip ir daugelis kitų daržovių, burokėliai savo sudėtyje turi labai daug ląstelienos, šių naudingų medžiagų dėka ji gali pasigirti gydomuoju poveikiu:

  1. Stimuliuoja žarnyno motoriką ir pagerina virškinimą.

Šios naudingos burokėlių savybės yra gaunamos dėl gausaus ląstelienos kiekio. Todėl esant vidurių užkietėjimui tai yra puiki daržovė.

  1. Stabdo cholesterolio įsiskverbimą.

Būtent ląsteliena neleidžia žarnynui sugerti cholesterolio, kurio yra maiste. Tokiu būdu yra apsaugomas kraujas. Tokiu būdu galima išvengti tokių ligų, kaip aterosklerozė ir širdies-kraujagyslių sistemos ligos.

  1. Normalizuoja medžiagų apykaitą. Kadangi savo sudėtyje turi labai daug B grupės vitaminų.
  2. Padeda  stiprinti imuninę sistemą.

Iš vienos pusės  burokėliai pasižymi šia savybe dėl vitamino C ir dėl beta-karotino. Šie vitaminai padeda palaikyti imuninę sistemą kritiškais sezonais-žiemos  pabaigoje ir ankstyvą pavasarį.

  1. Maistingumas.

Burokėliai yra angliavandenių šaltinis, kurie mūsų organizmui dovanoja energiją ir ištvermę.

  1. Tai puikus maistas nėščiosioms.

Burokėliai yra tiesiog būtini besilaukiančioms moterims. Folio rūgštis, kurios yra burokų sudėtyje labai naudinga nėštumo planavimo laikotarpiu ir pirmajame trimestre. Padeda formuotis sveikai vaisiaus nervų sistemai.

  1. Tai mažai kalorijų turintis produktas.

Todėl ši daržovė dažnai vartojama laikantis dietų.

Tačiau be įprastų savybių, burokėliai pasižymi įvairiomis gydomosiomis galiomis, kurios jam ir leido tapti geidžiamu svečiu ant mūsų stalo. Cheminės šio šakniavaisio savybės tiek kalbant apie skonį ir kvapą skiriasi nuo kitų daržovių. Maistinės ir gydomosios savybės yra susijusios su kai kuriomis  sudėties ypatybėmis.

Tačiau reikėtų įsiminti vieną labai svarbią šios daržovės ypatybę. Raudonasis burokėlis nėra labai naudingas asmenims, kurie turi silpną skrandį arba padidėjusį rūgštingumą, kadangi pasižymi laisvinamuoju ir šlapimą varančiu efektu.  

Ar naudingi virti burokėliai? Kai yra kalbama apie daržovių ir vaisių savybes, reikia įsiminti, kad  naudingos yra tik žalios ir tikrai ne virtos. Tačiau ką galima pasakyti apie burokėlius? Juos taip pat valgyti šviežius? Bijoti tikrai nereikia, virti burokėliai priešingai nei daugelis daržovių sugeba išsaugoti savo pagrindines savybes. B grupės vitaminai ir mineralinės druskos nėra labai jautrios kaitinimui. Burokėlių mineralinės medžiagos yra šarminis produktas, todėl tai yra labai didelis privalumas.
Burokėlis – universalus produktas, nepakartojamas salotų, sulčių ir karštųjų patiekalų ingredientas. Vos 100 gramų per dieną virtų burokėlių leidžia papildyti maistinių medžiagų atsargas ir padės išsaugoti puikias kūno linijas.

Dalintis:

Comments are closed.