Lėtinis nuovargis

0

sleepy man

Lėtinis nuovargis nuo įprastinio skiriasi tuo, kad norint jį įveikti neužtenka gerai išsimiegoti, protinę veiklą pakeisti fizine arba atvirkščiai. Jo sukeltas mieguistumas ir vangumas gali trukti keletą mėnesių ar net metų. Tada paprastai sutrinka miego ritmas: arba kamuoja nemiga, arba pernelyg anksti pabundama rytais. Savijautą gali dar labiau pabloginti nedidelis kūno temperatūros pakilimas, raumenų silpnumas, limfmazgių padidėjimas.

Lėtinis nuovargis ypač kamuoja darboholikus ir lengvai psichologiškai pažeidžiamus žmones. Jiems derėtų pakeisti gyvenseną ir išmokti ramiau reaguoti į negandas, prieš naktį pagerti raminamųjų arbatų. Naudingos ir reguliarios treniruotės, masažai.

Naujausi mokslo tyrimai rodo, kad lėtinio nuovargio sindromą gali sukelti virusai. Beje, jis dažniausiai atsiranda nusilpus imunitetui. Patologinį mieguistumą sužadina ne tik ūminės ligos (pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcijos), bet ir lėtinės: reumatinės, psichoneurologinės, endokrininės, skrandžio, žarnyno ir kt. Todėl nevalia numoti ranka į sveikatos pokyčius. Jeigu kamuoja mieguistumas ir neįprastas nuovargis, būtina kreiptis į gydytoją.

Dalintis:

Comments are closed.