Rytų medicinos praktikas Eugenijus Šileika: „Rytų medicinoje mistikos nėra“

0

sileikissSunku būtų nesutikti, kad esame sudaryti ne vien iš fizinio kūno. Egzistuoja psichikos reiškiniai, jausmai ir emocijos, siela ir dvasia, kurių apčiuopti negalime. Energijos ir jų blokai, vyraujantys mumyse, neretai yra priežastis įvykių ir ligų, kurie mus aplanko. Sakoma, kad net du trečdaliai ligų esti psichosomatinio pobūdžio, atsiradę dėl savaiminio ar tyčinio energijos praradimo, klaidingų įsitikinimų ir nuostatų. Tai vyksta įprastai gyvenant ir sąveikaujant su aplinka. Apie kitokį požiūrį į sveikatą kalbėjomės su bioenergetiku, Rytų medicinos praktiku Eugenijumi Šileika, kuris jau 20 metų padeda žmonėms atrasti kelią į sveiką ir laimingą gyvenimą.

Diagnozuojate ir gydote žmones, remdamasis Rytų medicinos patirtimi. Kodėl pasirinkote būtent šį kelią?

Rytų medicina remiasi žmogaus energetikos supratimu. Kai pajauti, kaip ji cirkuliuoja, perpranti veikimo principą, gali pradėti gydyti žmones. Kai suvoki ką darai, tai daryti tampa nesunku, netgi lengva. Manau, taip nutiko ir su manimi.

Mes, lietuviai, taip pat turime savąją gydymo sistemą. Turime liaudies mediciną, bet apie energijas tarsi niekas ir nekalba. Visi šie dalykai ateina iš Rytų šalių?

Lietuvoje populiariausi žolininkai. Turėjome ir mes suvokimą apie energijas, bet jis buvo sėkmingai naikinamas. Senovinių rašytinių šaltinių neturime, informacija buvo perduodama iš lūpų į lūpas. Jeigu ir yra išlikę nuotrupų, tai jos tik nuotrupos. Lietuvoje yra išlaikytų tradicijų ir ritualų, bet daugiausiai supaprastinta sakykite forma. Tiesiog nurodoma – daryk taip, bus taip. Bet jeigu suvoki energijas, supranti, kad po visu tuo paslėpta gilesnė išmintis. Kad mažiau visiems būtų aiškinama, tiesiog nurodoma, kaip elgtis ar nesielgti.

O Rytų medicina duoda tuos paaiškinimus?

Pasakyčiau taip, jei žmogus, užsiimantis Rytų medicina kažką pradeda mistifikuoti, sakydamas, kad tokia Dievo valia, tokie Visatos dėsniai, reiškia, jis turi per mažai žinių ir bando save pridengti mistika. Rytų medicinoje mistikos nėra. Yra tik gilios žinios. Jei kažką darai, bet negali to paaiškinti, vadinasi, nežinai ką darai.

Ar Ajurveda taip pat priskiriama prie Rytų medicinos? Kokie būtų skirtumai lyginant ją su Kinų medicina?

Jeigu žmogus ieško atsakymų sau, geresnio varianto nei Ajurveda nėra. Tai nuostabus mokslas, kuriuo vadovaujantis gali gyventi ir būti sveikas. Bet jeigu norėtum padėti kitiems žmonėms, turėtum juos mokyti visų Ajurvedos principų. Tai higienisto darbas – mokyti sveikai gyventi. Geriausia būtų net nesusirgti arba imtis ankstyvo gydymo, kol neprasidėjo skausmai. Kinų medicinos žinovas padeda žmogui pasveikti, suderindamas jame esančias energijas, pašalindamas blokus energetiniuose centruose. Pats žmogus šių žinių gali ir neturėti.

Kokie žmonės kreipiasi į Jus? Kokios problemos dažniausiai juos kankina?

Dažniausiai kreipiasi tie, kurie negauna pagalbos iš tradicinės medicinos atstovų. Jiems sakoma, kad jų liga nepagydoma visam gyvenimui, be vilties pasveikti. Jei liga kontroliuojama vaistų pagalba, dažnai žmonėms atrodo, kad tai net ne problema. Jei gali gyventi be skausmo, žmogus tai pilnai išsprendžia tablečių pagalba. Pavyzdžiui, su diabetu galima susigyventi reguliuojant mitybą, vartojant vaistus. Dažniausiai į mane kreipiasi tie, kurie kenčia didelius skausmus, pavyzdžiui, stuburo. Gydytojai šiuo atveju siūlo tik operuoti arba skausmai lieka po operacijų. Pagalbos negaudami, ligoniai kenčia aštrius skausmus ir su tuo susigyventi labai sunku. Sakyčiau, kad į mane žmonės kreipiasi kraštutiniais atvejais, kai kito pasirinkimo tiesiog nėra. Gydytojų puolimas ant liaudies medicinos atstovų taip pat daro savo. Ne veltui sakoma, kad dešimt kartų pakartotas melas tampa tiesa. Ir apskritai, jei gydytojams ir bioenergetikams būtų mokama už darbo rezultatus, manau bioenergetikai uždirbtų kur kas daugiau. Neturiu nieko prieš ekstrinę mediciną, kai pagalba reikalinga nedelsiant, traumų ar lūžių atvejais, bet vidaus ligų gydytojai dažnai orientuoti tik į vaistų išrašymą. Anksčiau medikai pacientams taip pat skirdavo vaistus, bet prie to paaiškindavo, kaip išlikti sveiku, kaip mankštintis, kokias žolelių arbatas gerti, o dabar žmogus gauna tik saują receptų. Medikai ruošiami daug metų ir mokomi, kad tik stebuklinga tabletė gali kažką padaryti. Kažkas net yra pasakęs, kad žmogus, kuris gydo, yra gydytojas, o kuris išrašo medikamentus – medikas.

Ar tiesa, kad dauguma mūsų ligų iš tiesų prasideda galvoje, ir priklauso nuo požiūrio bei realybės vertinimo?

Tiesa. Sakyčiau net 80 – 90 proc. ligų yra psichosomatinės kilmės. Kitos jų gali atsirasti dėl patirtų traumų ar net avint nepatogią avalynę. Mano praktikoje buvo atvejis, kuomet avint dailius batelius buvo spaudžiami biologiškai aktyvūs taškai esantys pėdose. Nuolatinis jų dirginimas iššaukė atitinkamas problemas fiziniame lygmenyje. Tikrai svarbu atkreipti į tai dėmesį.

Antroji interviu dalis – žemiau.

Kalbino Rūta Olechnovič

Dalintis:

Comments are closed.