Naudingiausia – oda ir sėklos. Vynuogės, savo odelėje turinčios hormono melatonino – tai puiki stresą malšinanti priemonė.
Be to, vynuogėse mokslininkai rado dvidešimt antioksidantų, kurie valo organizmą ir kovoja su senėjimą skatinančiais laisvaisiais radikalais.
Nustatyta, kad vynuogėse esantis antioksidantų derinys trukdo susidaryti trombams, palaiko kraujagyslių elastingumą, šarmų ir rūgščių pusiausvyrą.
Daugiausia antioksidantų yra vynuogių odelėje ir sėklose.
Iš vynuogių sėklų italai gamina aliejų, kuris mažina vadinamojo blogojo cholesterolio kieki kraujyje, riziką susirgti vainikinių širdies kraujagyslių ligomis.
Spartina medžiagų apykaitą. Vynuogėse yra skaidulų, gliukozės, fruktozės, vitaminų A, C, PP, B grupės vitaminų, kalio, magnio, fosforo, jodo, arseno, cinko, vario, anglies ir boro.
Visos šios medžiagos saugo nuo širdies bei vainikinių kraujagyslių ligų, spartina medžiagų apykaitą, gerina žarnyno veiklą, padeda greičiau gyti žaizdoms.
Dėl vynuogėse esančios geležies jas patartina valgyti sergantiems mažakraujyste. Dėl šlapimą varančio poveikio jos tinka kamuojamiems artrito ir reumato. Kalis, kurio vynuogėse ypač gausu, skatina skysčių išsiskyrimą, o su jais iš organizmo pašalinamos ir kenksmingos medžiagos.
Tinka visų tipų odai. Italijoje sparčiai populiarėja prieš dešimt metų Prancūzijos Bordo regione sukurta vyno terapija.
Grožio procedūroms taikoma terapija susideda iš trijų fazių.
Pirmiausia raudonųjų vynuogių mase nušveičiama oda – taip išvalomi nešvarumai. Po to šaltinio vandens ir trintų vynuogių mišinyje atliekamas kraujo cirkuliaciją skatinantis povandeninis masažas. Vyno terapijos procedūra baigiama masažu, kuriam naudojamos vynuogių sėklos ar vynuogių ekstraktas.
Kai kuriuose centruose siūlomos ir šampano kaukės, suteikiančios skaistumo veido odai, specialus celiulitą šalinantis kojų ir Šlaunų masažas.
Grožio procedūros su vynuogėmis tinka visų tipų odai, ypač riebiai ir kamuojamai nešvarumų.
Padeda išgyventi menopauzę. Medikai teigia, kad vyresnės moterys vynuogių turėtų valgyti nuolatos. Boras, kurio gausu šiose uogose, leidžia ilgiau išsaugoti moteriškųjų lytinių hormonų – estrogenų kiekį. Tai ypač svarbu menopauzę išgyvenančioms moterims, nes daugelis klimakterinio laikotarpio negalavimų susiję su sumažėjusiu estrogenų kiekiu organizme. Estrogenai gerina kalcio pasisavinimą, todėl vynuoges mėgstančioms moterims rečiau gresia osteoporozė.
Ar yra skirtumas tarp baltųjų ir raudonųjų vynuogių? Raudonosiose vynuogėse daugiau geležies, dvidešimt kartų daugiau širdies ligų riziką mažinančių flavonoidų. Todėl sveikatai naudingesnės raudonosios vynuogės.