Ar mūsų geriamas vanduo yra sveikas?

0

1_9

Jūs išgeriate per dieną bent 2 litrus vandens? Tuomet labai teisingai elgiatės. O ar Jūsų geriamas vanduo yra kokybiškas ir naudingas sveikatai? Nežinote? Tuomet vertėtų geriau susipažinti su savo geriamu vandeniu, nes nuo jo kokybės priklauso Jūsų sveikata.

Vanduo yra labiausiai paplitęs Žemėje junginys, be kurio negalėtų išgyventi joks gyvas organizmas. Daugiau kaip 70 proc. Žemės rutulio paviršiaus dengia vanduo. Įspūdingiausia tai, kad jo procentas Žemėje yra toks pat kaip ir žmogaus organizme.

Be abejo, nors vanduo dengia didžiąją dalį mūsų planetos, tai dar nereiškia, kad jis yra naudingas buitiniam vartojimui. Nustatyta, jog kas šeštas planetos žmogus neturi švaraus, tinkamo gerti vandens. Dėl netinkamo vandens vartojimo besivystančiose šalyse kyla 80 proc. ligų, kurių „dėka“ kasdien miršta 6000 vaikų iki penkerių metų amžiaus. Taigi, nors vandens ištekliai mūsų planetoje yra milžiniški, gėlas vanduo tesudaro 3 proc., o gerti tinkamo vandens yra vos 0,3 proc. Liūdniausia tai, jog mokslininkai tvirtina, kad po penkiasdešimt metų pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo gali tapti didele prabanga. Dėl šios priežasties turėtume labiau vertinti vandenį ir kol turime galimybę – rinktis jį švarų, gryną, nes nei arbata, nei kava, nei kiti gėrimai niekad neatstos natūralaus vandens ir jo teikiamos naudos žmogaus sveikatai.

Kodėl mums reikalingas vanduo?

Mes iki šiol nežinome, kada mūsų organizmui iš tikrųjų reikalingas vanduo ir nesuvokiame, kas vyksta, kai organizmas reguliariai negauna būtino vandens kiekio. Per dieną patariama išgerti kur kas daugiau nei vieną stiklinę vandens (1 kg svorio reikėtų apie 30 ml vandens), nes vanduo yra reikalingas žmogui, norinčiam turėti stiprią sveikatą, esant jo trūkumui, gali atsirasti dehidratacija ar kilti kitų ligų. Tvirtinama, jog žmogaus smegenų sudėtyje yra 85 procentai vandens ir kad jos yra ypatingai jautrios dehidracijai. Tuo naudodamasi medicina daugybei negalavimų taiko tik medikamentinį gydymą, mat chroniškos dehidratacijos nepripažįsta pagrindine įvairių ligų priežastimi. Kaip bebūtų gaila, šiandieninė medicina neša naudą tik komercinei/pramoninei sveikatos apsaugos struktūrai.

Žmogaus organizmą sudaro ląstelių visuma. Kiekvienai iš šių ląstelių reikia švarios aplinkos, per kurią ji maitinasi ir valosi, todėl būtina gerti vandenį. Jei ląstelės terpė švari, ji „gimdo“ kitas sveikas ląsteles. Kad organizmas būtų sveikas, būtina gerti daug gryno, švaraus, nevirinto, šarminio vandens.

Kuo naudingas šarminis vanduo?

Japonai pirmieji prabilo apie tai, jog organizmo užrūgštėjimas yra visų ligų priežastis. Nors įsitikinimų yra skirtingų, tačiau ištirta, jog labai naudinga žinoti savo geriamo vandens pH, kad papildomai nesekintume organizmo šarminių rezervų, o atvirkščiai, juos papildytumėme. Rūgštinis vanduo laikomas tuomet, kai jo pH yra nuo 1 iki 7, neutralus vanduo turi 7 pH, o šarminis – nuo 7 iki 14 pH. Deja, paprasti vandens filtrai iš vandens išvalo beveik visus mineralus ir vanduo tampa rūgštinis.

Kodėl netinka virintas ir plastikiniuose buteliuose pirktas vanduo?

Virintas vanduo nėra gyvas, praranda visus naudingus mikroelementus. Virinant pasišalina ištirpę vandenyje kalcio, magnio bei kiti naudingi organizmui junginiai, kurių ir taip kasdien vis labiau trūksta. Todėl, jei yra galimybė, atsigėrimui reiktų rinktis ne virintą, o gyvą vandenį, nebent gaminsite žolelių arbatą – bus žymiai naudingiau sveikatai.

Vanduo buteliuose gal ir būtų naudingas, jeigu jį pardavinėtų stiklinėse tarose, neužsistovėjusį parduotuvių lentynose, ir jeigu būtų pilstomas iš švarių vandens telkinių, šaltinių. Deja, per pastaruosius metus padaugėjo kompanijų, siūlančių nekokybišką vandenį vardan didesnio kapitalo. Šveicarijoje tyrinėtojai rado (11 iš 29 rūšių geriamojo vandens) taršos pėdsakų ir virusų. Mokslininkų teigimu, nedidelis biologinės ar toksinės medžiagos kiekis vandenyje gali sukelti ilgalaikius virškinamojo trakto susirgimus. Tad perkant geriamąjį vandenį plastikiniuose buteliuose (kuris nėra nei pigus, nei ekonomiškas), pravartu žinoti, jog naudingiausia rinktis aukščiausios kategorijos natūralų mineralinį vandenį. Po jo eina šaltinio vanduo, paprastas geriamasis vanduo ir mineralizuotas geriamasis vanduo (dirbtinai praturtintas mineralinėmis medžiagomis).

Ar naudinga filtruoti vandenį?

Ir taip, ir ne. Filtruotas vanduo geriau nei užterštas, tačiau turi ir minusų. Dažniausiai vandens filtrai iš vandens išvalo beveik visus mineralus ir vanduo tampa rūgštinis. Laiku nekeičiant šių įtaisų filtravimo kasečių, jose pradeda daugintis mikrobai, pelėsiniai grybai, kurie gali sukelti alergijas ir ypatingai pakenkti naujagimių, kūdikių ar jautresnių asmenų sveikatai.

Kuo vertingas ozonuotas vanduo?

Tie, kas savo namuose ar biuruose turi ozonatorių, savo sveikata skundžiasi žymiai mažiau nei jo neturintys, nes ozonuoti galima beveik viską. Aktyvus deguonis – ozonas – natūralus gamtos antibiotikas, jo poveikio mikrobams (virusams, grybeliams) stiprumui mažai kas gali prilygti.

Ir kuo gi ypatingas ozonuotas vanduo? Ozonu (deguonimi) praturtintame vandenyje deguonies yra 12 kartų daugiau nei paprastame vandenyje. Toks vanduo yra silpnai šarminis (jo pH nuo 7,5 iki 9), tad rekomenduojamas gėrimui. Ozonas padeda audiniams pasisavinti gliukozę, su deguonimi daugiau kraujo patenka į organus, dingsta deguonies deficitas, pagerėja audinių mikrocirkuliacija. Ozonas teigiamai veikia kepenų ir inkstų metabolizmą, palaiko širdies raumens veiklą. Pastebėta, kad sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, kraujo krešulių susidarymo pavojus, o deguonies transportas aktyvuoja ląstelių “kvėpavimą”. Teigiamas poveikis sergant šiomis ligomis įrodytas klinikinėje praktikoje. Negana to, sezoninio imuniteto silpnėjimo metu ozono terapija padidina organizmo pasipriešinimą peršalimo ligoms: gripui, anginai, faringitui ir pan.

Kaip namų sąlygomis išgryninti vandenį?

Vandens struktūrą galima valyti laikant jį stikliniame ąsotyje su tam tikrais kristalais ar mineralais. Dažniausiai tam naudojamas titnagas, šungitas, auksas, varis, sidabras ar kvarcas. Šungitas valo iš vandens sunkiuosius metalus, fenolius, benzolą, naikina žalingas žarnyno bakterijas. Titnagą ir šungitą nuosaikiau reikėtų naudoti turintiems polinkį į vėžines ligas, nes jie didina medžiagų apykaitą. Stiprų dezinfekuojantį poveikį turi sidabro vanduo, kuris naikina daugumą žmogui pavojingų bakterijų. Vario vanduo taip pat dezinfekuoja ir drauge didina organizmo atsparumą. Aukso vanduo turi stiprų gydantį, jauninantį, energizuojantį poveikį.

Universaliausias yra kvarco vanduo, nes šio mineralo skaidrumas ir struktūra yra labai artima vandeniui. Jis turi mažiausiai šalutinio poveikio, todėl jį daugeliui galima gerti nuolat.

Per naktį vandenį palaikius stikliniame grafine su minėtais akmenimis, jis įgis jų struktūrą. Tik nereikėtų pamiršti kartais nuplauti kristalus po tekančia vandens srove bei palaikyti juos saulėje. Dėl tos pačios vandens savybės netinka vandenį laikyti plastikiniame inde, nes jo struktūra yra svetima mūsų organizmui.

Vamzdynais keliaujantis vanduo prikaupia nemažai neigiamos informacijos, norint ištrinti visą informaciją iš tokio vandens, galima tiesiog vandenį kelis kartus iš butelio perpilti į kokį indą, prieš tai jam suteikus sukimosi impulsą į dešinę. Sukimas atsirado ne be reikalo: stebėdamas gamtą austrų tyrėjas V. Šaubergeris, pamatė, kad vanduo, čiurlendamas kalnų upeliais sukasi sūkuriais. Tuo metu, kai vanduo vilnija sūkuriais, iš jo išsitrina visa neigiama informacija. Todėl nepatingėkite apvalyti per vamzdžius tekančio vandens.

Naudinga žinoti:

• Sveikiausia gerti vandenį natūraliai trykštantį iš žemės – iš artezinių šaltinių.

• Vandenį reikėtų laikyti ne plastmasiniuose, o stikliniuose induose.

• Rekomenduojama pirmąją vandens stiklinę išgerti vos nubudus ryte.

• Negerkite šalto vandens, jis turi būti kambario temperatūros.

• Rekomenduojama vandenį gerti apie 15-20 min. prieš valgį. Po valgio arba valgio metu nereikėtų gerti daug vandens, kad netrukdytų maisto virškinimui, vykstančiam rūgščioje terpėje.

• Jei laikote vandenį grafine, galite jį apklijuoti (aprašinėti) gražiais žodžiais (pvz. „meilė”, „sveikata”): gi vanduo gyvas, jis atsilieps į kiekvieną mūsų mintį.

Kristina Bružaitė

Nesergu.lt

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.