10 naudingų faktų kovojant su kosuliu

0

shutterstock_255040120

1. Kosulys yra ne liga, o gynybinis refleksas, skirtas pašalinti iš kvėpavimo takų skreplius, dūmus, dulkes, svetimkūnius. Tačiau kai kosulys tampa nuolatinis, jį galima vadinti ligos simptomu.

2. Pasakymas „kosulys nepavojingas žmogaus sveikatai“ yra mitas. Kosulys gali sukelti rimtus negalavimus. Jis taip pat gali sukelti krūtinės ar galvos skausmą, balso užkimimą, depresiją, vėmimą ir šlapimo nelaikymą.

3. Chroniškas kosulys yra normalu? Tai – netiesa. Jeigu Jūs kiekvieną dieną kosite, tačiau negalite atrasti kosulio priežasčių – kreipkitės į gydytojus. Ilgalaikis kasdienis kosulys yra ženklas, kad Jūsų organizme kažkas negerai.

4. Pagal kosulį galima spręsti, ar peršalimas yra išgydytas. Jeigu Jūs dar tebekosite, greičiausiai liga nėra iki galo išgydyta. Gydytojai nepataria eiti į lauką kosint – šaltu oru sudėtingiau kvėpuoti, todėl liga ir jos simptomai gali atsinaujinti su nauja jėga.

5. Kosulys yra neatsiejama rūkalių gyvenimo dalis. Deja, šio žalingo įpročio jie neatsisako net ir susirgę peršalimo arba kvėpavimo takų ligomis.

6. Kai kurie žmonės tikina, kad kosulį galima gydyti alkoholiu. Šis mitas yra itin paplitęs tarp vyrų. Tačiau gydytojai tvirtina, kad alkoholis gali turėti neigiamą efektą peršalimo liga sergantiems žmonėms – jis silpnina imunitetą, yra nesuderinamas su daugeliu vaistų, skirtų gydyti peršalimo ligoms, ir nesunaikina ligą sukeliančių virusų.

7. Kosulys skirstomas į produktyvų ir neproduktyvų. Kosulys produktyvus, jeigu jis naudingas, pašalina skreplius. Produktyvaus drėgno kosulio slopinti nereikia, nebent jis pavojingas ligoniui. Neproduktyvus sausas, draskantis kosulys nenaudingas, neretai žalingas ligoniui, todėl jį reikia slopinti.

8. Kai kurie žmonės tikina, kad skreplių rijimas yra žalingas žmogaus sveikatai. Galbūt tai ne itin estetiška, tačiau netyčia prarytas skreplys nesukelia grėsmės žmogaus sveikatai – skrandyje esanti rūgštis ir fermentai neutralizuoja kartu su skrepliais į skrandį patenkančius mikrobus.

9. Gydytojai pataria naudoti preparatus, kurie padeda organizmui iš kvėpavimo takų pašalinti skreplius. Pasak specialistų, skreplių pašalinimas iš organizmo atsikosint yra pats greičiausias būdas atsikratyti kosulio.

10. Stiprų kosulį reikėtų gydyti vaistais, savo sudėtyje turinčiais atsikosėjimą lengvinančios medžiagos – gvajfenezino. Žmogaus organizme ši medžiaga pradeda veikti vos per 15 minučių. Dėl to savo sudėtyje gvajfenezino turintys vaistai padeda labai greitai atsikratyti kosulio.

Pradėjote kosėti ? Neskubėkite gerti tablečių, pamėginkite pasigydyti liaudiškais metodais. Įveikti kosulį Jums padės svogūnas.

Jums reikės: vieno svogūno, vienos stiklinės pieno.

Svogūną smulkiai supjaustyti, užpilti verdančiu pienu, palaikyti 4 valandas ir nukošti. Gerti po valgomąjį šaukštą kas 4 valandas.

Dalintis:

Comments are closed.