Česnakai kovoja su infekcijomis

0

8_2

Šio aštraus augalo istorija rodo, kad jis neabejotinai pasižymi įvairiomis gydomosiomis savybėmis – medicinoje aprašyta daugiau kaip šimtas jo vartojimo galimybių, nekaitant kulinarijos.

Žali česnakai, sutrinti ir uždėti ant žaizdos, sunaikina daugybę infekcijas sukeliančių mikroorganizmų, tarp jų ir grybelį, kuris sukelia pėdų odos grybelį, makšties mielių grybelį ir įvairias ausų infekcijas. Česnakai užkerta kelią tuberkuliozę sukeliančioms bakterijoms bei klastingajai E.coli – daugelio šlapimtakių infekcijų kaltininkei. Jie gali sunaikinti kai kurias bakterijas, atsparias įprastiems antibiotikams. Česnakai įveikia bakterijas, kurių yra išorinėje ir organizmo viduje. Jeigu daug jų valgysite, žarnynas bus apsaugotas nuo H.pylori – bakterijų, sukeliančių daugumą opų. Taip pat daugelis mokslininkų teigia, kad kasdien valgant česnaką cholesterolio kiekis sumažėja 9-12 proc. Šis augalas mažina kraujospūdį, o kraujagyslių sieneles daro elastingesnes.

***

Įdomu tai, jog nuluptą česnaką palaikius 15 minučių ir tik paskui įdėjus į verdantį maistą išlieka kai kurios gydomosios šio augalo savybės, kurios paprastai prarandamos verdant.

***

Gydytojai pripažįsta, kad žali česnakai yra naudingesnė gydomoji ir profilaktinė priemonė.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.