Cholikanas

0

1_4

Prancūzų virtuvė ilgą laiką buvo mįslė visiems mokslininkams, nes joje būdavo naudojama daug riebalų, tačiau pastebėta, kad širdies ligų tarp pačių šalies gyventojų užregistruota žymiai mažiau nei kitose vakarų šalyse ir net perpus mažiau nei tarp amerikiečių. Šiandien ši mįslė jau įminta.

Mokslininkai išsiaiškino, jog visa esmė glūdi tame, jog prancūzai nuolat vartoja raudonųjų vynuogių vyną, kurio sudėtyje yra vienas iš pagrindinių bioflavonoidų resveratrolis – cholikanas (Vigor – rousing).

Kinų korporacijos Tianshi preparatas cholikanas, kuris yra įteisintas kaip ekskliuzyvinis produktas, gaminamas naudojant šiuolaikines biotechnologijas iš raudonųjų vynuogių odelių ir kauliukų natūralaus ekstrakto. Vienoje cholikano kapsulėje yra 2,5 mg resveratrolio, o tai prilygsta vienam buteliui raudonojo vynuogių vynui.

Resveratrolis (transforma 3,4,5 – difeniletin 3 – hidroksilinės grupės junginys) buvo aptiktas vynuogėse ir kituose maisto produktuose. Šio produkto priešvėžinės cheminės apsauginės savybės, taip pat priešlipidinis, priešuždegiminis ir antibakterinis poveikiai jau įrodyti.

Tyrimų duomenys, gauti Tiancziano higieniniame – profilaktiniame centre, eksperimentuojant su žiurkėmis, kurioms 14 dienų buvo skiriamos cholikano kapsulės, parodė ryškų cholesterino koncentracijos kraujyje sumažėjimą, lyginant su kontrolinėmis (tomis, kurios negavo). Pratęsus eksperimentą iki 28 dienų, paaiškėjo, jog ir trigliceridų koncentracija kraujyje ženkliai sumažėjo. Išvada tokia: cholikanas gali reguliuoti lipidų koncentraciją kraujyje.

Mokslininkams jau seniai žinoma, kad vitaminai E, C, D bei beta – karotinas yra efektyvūs antioksidantai. Bet resveratrolis pranoko visų lūkesčius, viršydamas vitamino C aktyvumą 20 kartų ir vitamino E net 50 kartų. Suprantama, jis negali pakeisti minėtų antioksidantų, tačiau turi platų panaudojimo spektrą.

Jau įrodyta, kad mūsų organizmą nuolat atakuoja laisvieji radikalai, galintys suardyti ląstelių membranų molekules ir DNR. Laisvieji radikalai – tai aukšto aktyvumo, nestabilios molekulės, atsirandančios aktyviai sportuojant, rūkant, piktnaudžiaujant alkoholiu, ilgai būnant saulėje, vartojant ekologiškai užterštus maisto produktus, įkvepiant nuodingas chemines medžiagas, stresų metu. Teigiama, jog laisvieji radikalai yra pagrindinė chroninių, pirmiausia onkologinių, širdies vainikinių ir smegenų kraujagyslių ligų, kataraktos bei ankstyvo organizmo senėjimo priežastis. Taigi cholikanas, kaip ir visi bioflavonoidai, nukenksmindamas laisvuosius radikalus, apsaugo mūsų organizmą nuo jų griaunančio poveikio. Be to, jis pašalina iš organizmo nukenksminimo produktus – mirusias ląsteles, toksinus, šlakus.

Naujajame Orleane (JAV) eiliniame onkologinių problemų mokslo – tiriamosios asociacijos pranešime 1989 metais buvo paskelbta, jog Vigor Rousing ne tik slopina piktybines ląsteles, bet ir iki 50% sustabdo jų augimą. Tuo pačiu metu jis taip pat stimuliuoja sveikų ląstelių augimą ir aktyvuoja jų regeneracines savybes.

1989 metais JAV, Naujojo Orleano mieste įvykusioje onkologinių problemų mokslinės – tiriamosios asociacijos konferencijoje buvo pabrėžta, kad resveratrolis, separuotas iš raudonųjų vynuogių kauliukų, yra superefektyvus antioksidantas. Eksperimentiniuose tyrimuose, naudojant krūties, kepenų ir skrandžio vėžio ląstelių kultivavimui maitinančią terpę, atskirai į kiekvieną terpės indelį 72 valandoms buvo pridedama atitinkamai po 25 ir 50 mg/l resveratrolio. Rezultatas priklausė nuo dozavimo. Kuo didesnė buvo naudota dozė, tuo intensyvesnis buvo piktybinių ląstelių sunaikinimas ir aktyvesnė sveikų ląstelių regeneracija per tą patį laiko tarpą. Cholikano efektyvumas krūties vėžio ląstelių atžvilgiu sudarė 43 – 47%, kepenų vėžio – 37 – 48% ir skrandžio vėžio net 34 – 41%, tuo tarpu sveikų ląstelių augimas svyravo tarp 9 ir 18%. Taip pat paaiškėjo, kad resveratrolis gali stabdyti piktybinės ląstelės vystymąsi visose jos stadijose, tuo pačiu nepakenkdamas sveikatai. Kiti atlikti tyrimai parodė, jog šios medžiagos antioksidantinis aktyvumas ypač efektyvus naikinant burnos ertmės liaukines piktybines ląsteles.

Be minėtų savybių, resveratrolis normalizuoja lipidų (cholesterino) kiekį kraujyje, ryškiai sumažindamas žemo molekulinio tankio cholesterino koncentraciją ir tuo pačiu padidindamas aukšto molekulinio tankio molekulių kiekį. Jis taip pat palaiko normalias trombocitų funkcines savybes, sąlygodamas kraujo klampumo sumažėjimą ir pagerindamas kraujotaką kraujagyslėse.

Labai reikšminga šio preparato savybė atstatyti pakenktų genų struktūrą, tuo pačiu išvengiant kai kurių paveldimų ligų (cukrinio diabeto, hipertoninės ligos) perdavimo.

Cholikanas plačiai vartojamas stresų profilaktikai ir pašalinimui, jis skatina kalogeninio pluošto regeneraciją ir tokiu būdu palaiko odos elastingumą ir tamprumą, pagerina regėjimą ir atmintį.

Taigi cholikano vartojimo indikacijos labai plačios – tai ir piktybinių navikų profilaktika ir gydymas, organizmo bendros būklės pagerinimas taikomos cheminės ir spindulinės terapijos bei pooperacinės reabilitacijos laikotarpiu, gydant ikinavikinius susirgimus (gimdos kaklelio erozijas, mastopatijas, fibroadenomas ir kt.). Indikuotinas skirti širdies – kraujagyslių susirgimų profilaktikai ir gydymui, varikozinių venų ir tromboflebitų profilaktikai ir gydymui, norint pagerinti mikrocirkuliaciją organuose ir audiniuose. Kitos indikacijos – tai regėjimo sutrikimai, tarp jų ir diabetinė retinopatija, stresai, įvairios kilmės alerginiai susirgimai, įskaitant ir bronchinę astmą. Kaip kosmetinė priemonė, cholikanas vartojamas siekiant atjauninti senėjančią odą.

Cholikanas veikia į perikardo kanalą, kurio aktyvumo pikas būna tarp 19 – 21 val. būtent šiuo laikotarpiu preparatas yra efektyviausias.

Preparatas aktyviai veikia lytinę sistemą, stimuliuodamas ir atjaunindamas organus. Tuo pačiu jis harmonizuoja jų funkcijas. Cholikanas gali greitai nuimti tachikardiją, depresiją, sunkumą širdies plote ir tokiu būdu sureguliuoti širdies – kraujagyslių sistemos būklę. Išvesdamas iš organizmo šlakus (laisvuosius radikalus, radionuklidus) ir tokiu būdu pašalindamas kliūtis laisvam či tekėjimui, preparatas padidina organizmo atsparumą ir jo energetinę apsaugą.

Absoliučių kontraindikacijų preparato vartojimui nėra.

(Literatūra: Medicinos mokslų dr. R. Kriaučiūnas, „Sveikatingumo receptai”)

Norite įsigyti šį produktą? Spauskite čia.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.