Emocijos ir imunitetas

0

emotions

Vienas iš netikėtų pastarųjų dešimtmečių mokslo atradimų yra patvirtinimas, kad mūsų fizinė sveikata yra mūsų minčių ir jausmų atspindys. Kitais žodžiais tariant, kūnas ir emocijos labai susiję. Mokslininkai tai įrodė konkrečiais faktais. Jie nustatė, kad žmogaus organizme yra neuropeptidų – cheminių junginių, kurie informaciją apie mūsų mintis, nuostatas, emocijas, „išsiuntinėja“ po visą kūną. Kokia šio atradimo praktinė reikšmė? Valdydami emocijas galite sustiprinti imunitetą! Šeiminiai rūpesčiai, pavydas, nemėgstamas darbas, perdėta savikritika, nepasitikėjimas savimi – ne šiaip nemalonūs dalykai. Jie sveikatai kenkia ne mažiau nei užteršta aplinka ar neleistini maisto priedai. Pavyzdžiui, ilgai trunkantis stresas gali būti pagrindinė daugelio ligų priežastis: nuo ne laiku ir ne vietoje iššokusio spuogo iki širdies veiklos sutrikimo (nelygu kuri organizmo vieta tuo metu silpniausia).

Kaip sustiprinti emocinę sveikatą? Pirmiausia – pamirškite senas skriaudas – narstydami jas „po kaulelį“ kenkiate sau. Įveikite nepasitikėjimą savimi – jis paralyžiuoja gebėjimą siekti gyvenimo tikslų. Labai padeda meditacija, dienoraščio rašymas. Kartais pakanka nuoširdaus pokalbio su žmogumi, kuris moka išklausyti ir padrąsinti. Be to, jei jaučiate, kad reikia rimtesnės pagalbos, visada galima kreiptis į psichologą.

Jei pastaruoju metu jūsų nuotaika ne pati geriausia ir nesinori nieko tik gulėti lovoje, prisiverskite iš jos išlipti ir šiek tiek pajudėti, kad kartu su jumis išsijudintų ir jūsų emocijos. Susitvarkykite namus, pasižiūrėkite gerą filmą.

Išmokite atleisti – tuomet išsilaisvinsite iš pykčio ir keršto jausmų, kurie pirmiausia jus „ardo“ iš vidaus. Juk pykdami vis dar nenutraukiate ryšio su tuo, kas jus įskaudino. Palikite tai praeityje, atleiskite ir judėkite į priekį.

Būkite realistai – pripažinę nesėkmės galimybę nesureikšminkite jos. Juk sunki diena visiškai nereiškia, kad visas gyvenimas – vien tik juodos spalvos.

Ko siekiate. Susidėliokite sujauktas mintis.

Pažvelkite į gyvenimą paprasčiau – gyvenime visuomet atsiras vieta žygdarbiui, tik ar visuomet jo reikia? Atkreipkite dėmesį į tai, ką darote kasdien. Gal būtent šios smulkmenos, o ne globaliniai siekiai ir atneš Jums laimę?

Palepinkite save – pagulėkite aromatizuotoje vonioje, į ją įpylę aliejų ar žolelių nuoviro. Nepamirškite, jog gyvenimas – tai judėjimas. Kas šiandien atrodo tragedija, rytoj gali sukelti tik šypseną.

Dalintis:

Comments are closed.