Granatas

0

granade

Granato vaisiaus sultys padeda saugoti širdį, kovoti su osteoartritu, sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, mažinti kraujo spaudimą. Prieš kelerius metus atlikti tyrimai parodė ir dar vieną neįtikėtiną savybę – granatai netgi padeda kovojant su vėžiu – ypač krūties ir prostatos! Be to, juose gausu antioksidantų, vitaminų, kalcio, kalio, mangano. Šių vaisių sultys gerina virškinimą, vaisų luobelių nuoviru rekomenduojama skalauti burnos ertmę, jei joje yra žaizdelių ar išopėjimų.

Vis dėlto prieš pradėdami gydytis granatais, pasitarkite su gydytoju – per didelis jų kiekis gali pakenkti.

Brokolių, apelsinų ir granatų salotos. 1 brokolis, supjaustytas žiedais ir kiek apvirtas, 1 apelsinas, nuluptas ir supjaustytas kubeliais, 50 g granato sėklų, saujelė susmulkintų šviežio baziliko lapelių, saujelė susmulkintų šviežios petražolės lapelių, saujelė susmulkintų šviežios kalendros lapelių, 1 valgomasis šaukštas sezamo sėklų, 1 valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus, 1 valgomasis šaukštas balzaminio acto.

Brokolio žiedus, apelsinus ir žoleles sudėkite į dubenį, apibarstykite sezamo sėklomis, apšlakstykite aliejumi ir actu. Prieš patiekdami pabarstykite granato sėklomis.

Dalintis:

Comments are closed.