Gydomosios žolelių arbatos

0

vaistazoles

Nuo senų senovės žmonės gydydavosi žolėmis, toks gydymo metodas populiarus ir šiandien. Tik retas mūsų pažįstame reikalingus augalus ir juos surenkame patys. Šį darbą paprastai patikime tuo užsiimantiems žmonėms ir žoles perkame ne pundeliais, o dailiai supakuotose dėžutėse, ant kurių užrašyta „neuro-“, „gino-“, „lieknėjimo“, „tulžį varanti“ ir t. t. Šių ir kitos paskirties arbatų galite įsigyti vaistinėse be jokio recepto, vos tik pasakę, ko norėtumėte. Apie šių arbatų ypatumus – netrukus.

Nuo kokių ligų galima gydytis arbatomis

Tai vienas sudėtingiausių klausimų. Iš principo turbūt nėra ligos, kuriai gydyti žolininkai neturėtų ko pasiūlyti. Be abejo, tai gali būti vienas koks atskiras augalas, o gali būti augalų mišinys. Čia jau reikia žinoti daug. Bet, jei jūs kreipsitės į bet kurią vaistinę, jums greičiausiai pasiūlys standartinius augalinių arbatų mišinius. Vaistažolių arbatos gaminamos iš kelių rūšių išdžiovintų, susmulkintų ir sumaišytų vaistinių augalų dalių, pasižyminčių panašiomis gydomosiomis savybėmis.

Bet kokia augalinės kilmės arbata gali būti pavadinta fitoarbata. Jums nebūtina mokytis visų arbatų pavadinimų, juolab kad pastaruoju metu vaistažolių mišinius gaminančios įmonės sugalvoja skirtingus pavadinimus savo produkcijai. Paprašykite vaistininko parodyti reikiamo poveikio arbatas ir pasirinkite tinkamiausią.

Profilaktika ar gydymas?

Ir viena, ir kita. Itin naudinga vartoti augalinius preparatus profilaktiškai. Pavyzdžiui, žmonėms, kurie serga gastritu, kurių rūgštingumas sumažėjęs, rudenį ir pavasarį rekomenduojama gerti melisos, ramunėlių, gysločio ir mėtų arbatų. Bet kokiu atveju gydymasis arbatomis efektyviausias tuomet, kai liga dar nėra įsisenėjusi. Niekada nesigydykite savarankiškai, kol gydytojas neįvertins ligos sunkumo. Galų gale juk yra tokių ligų, kurios imituoja visai kitą negalavimą.

Pačių ruoštos vaistažolių arbatos

Žolininkai pripažįsta, kad geriausios vaistažolių arbatos tos, kurias paruošiate patys. Gal šiemet vaistažoles rinkti jau per vėlu, tačiau, jei jau esate prisirinkę gydomosiomis savybėmis pasižyminčių augalų ir jų pridžiovinote, dabar puikus metas ruošti jų mišinius. Pirmiausia surinktą ir išdžiovintą žaliavą susmulkinkite iki reikiamo dydžio dalelių: lapus, žiedus, žolę – 5 mm skersmens, stiebus, žievę, šaknis – 3 mm, sėklas – 0,5 mm. Tai svarbu, kad užplikius, vaistažolių mišinį, arbatoje iš tikrųjų būtų pakankamas veikliųjų medžiagų kiekis.

Toliau galite pasigaminti būtent jums reikalingą vaistažolių mišinį.

Raminamieji vaistažolių mišiniai

1 dalis valerijono šakniastiebių su šaknimis

1 dalis apynio spurgų

2 dalys pipirmėtės lapų

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 30 minučių. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

1 dalis valerijono šakniastiebių su šaknimis

1 dalis sukatžolės žolės

1 dalis kmyno vaisių

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 30 minučių. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

Vidurių pūtimą mažinantis vaistažolių mišinys

20 g valerijono šaknų

30 g paprastojo krapo sėklų

30 g mėtos lapų

40 g paprastojo šermukšnio vaisių

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti valandai. Gerkite po pusę stiklinės 2 kartus per dieną.

Mišiniai apetitui skatinti

1 dalis karčiojo kiečio (pelyno) žolės

1 dalis trilapio puplaiškio lapų

1 dalis kiaulpienės šaknų

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 30 minučių. Gerkite po 1 valgomąjį šaukštą arbatos 15–20 minučių prieš kiekvieną valgį.

2 dalys karčiojo kiečio žolės

1 dalis kraujažolės žolės

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 30 minučių. Gerkite po 1 valgomąjį šaukštą arbatos 15–20 minučių prieš kiekvieną valgį.

Vaistažolių mišinys nuo rėmens graužimo

5 g vaistinės ramunės žiedų

20 g plačialapio gysločio lapų

20 g paprastosios jonažolės žolės

Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pritraukti 15 minučių. Gerkite po valgomąjį šaukštą arbatos 3 kartus per dieną.

Dalintis:

Comments are closed.