Įveikime stresą per minutę!

0

fight-stress_0

Stresas! Net ir žinodami, koks jis sveikatai žalingas, vis tiek nevisada sugebame jo išvengti. O kaip gi kitaip, gi esame ne robotai ir nors visi skirtingai, tačiau vienaip ar kitaip reaguojame į stresą. Nuolatinė įtampa mokykloje, universitete, darbe, netikėtos situacijos, nelaimingi atsitikimai ir kitos problemos tarsi virusas gali apimti kiekvieną kūno ląstelę.

Ką daryti?

Įvairiai bandome kovoti su stresu – griebiamės jogos, dažniau pabūname ramybėje, vaikščiojame po parkus ar miškus, valomės organizmą ir pan. Šie metodai labai naudingi, tačiau turime dar keletą patarimų, padedančių greitai atsikratyti streso.

Štai planas:

  • Valgykite džiovintas slyvas. Turėkite džiovintų slyvų pakelį prieinamoje vietoje (rankinuke, savo darbo stalčiuje ir t.t.). Slyvos turi pakankamai magnio, kuris mažina stresą. Jos yra puikus energijos šaltinis, kurio dėka išsiskiria laimės hormonas – serotoninas. Tačiau daug jų valgyti irgi negalima, kadangi tai gali paveikti Jūsų svorį.
  • Turėkite žaisliuką. Be abejo, nesakome, kad dabar turėtumėte įsigyti kelis meškiukus ar lėles. Tiesiog įsigykite Jo-Jo, Rubiko kubą ir esant blogam minčių antplūdžiui, leiskite sau nukreipti mintis bei kaip vaikystėje – pažaisti. Galbūt skamba ir juokingai, bet tai tikrai veiksminga, kai norite greitai nukreipti savo blogų minčių srautą, o ir teigiamų emocijų gausite nemažai.
  • Apsikabinkite. Apsikabinimai padeda jaustis kur kas pozityviau. Todėl drąsiai apkabinkite ir padėkokite savo artimiesiems, kad jie yra. Taip pat apkabinkite ir kolegas iš darbo, su kuriais gerai sutariate. Visa tai yra tiesiog puiki nuoširdumo išraiška. Aišku, direktoriaus gal nepulkite glėbesčiuoti, bet jei puikiai sutariete – kodėl gi ne?
  • Giliai kvėpuokite. Susiraskite ramų, tylų kampą, užmerkite akis ir stenkitės kuo giliau įkvėpti bei iškvėpti visą orą. Taip pat pasistenkite galvoti apie tai, kas Jums labiausiai patinka. Pabūkite tokioje būsenoje minutę ir sugrįšite jau kur kas žvalesni.
  • Juoko terapija. Juokitės, kiek tik širdis geidžia. Juk juoktis – sveika! Per pertraukėlę pajuokaukite su kolegomis, pasiskaitykite juokingus anekdotus, pažiūrėkite linksmas nuotraukas ir pan. Darykite tai, kad Jums kelia juoką, o kartu ir nuotaiką.
  • Pasimankštinkite. Tai galite padaryti tiesig darbo vietoje. Ištieskite rankas į viršų, kad šiek tiek jaustųsi rankų tempimas. Pakelkite akis nuo kompiuterio ir leiskite joms pailsėti, pasukiokite kaklą, o būtų visai šaunu, jei nukeliautumėte ir iki ten, kur yra veidrodis, ir pasigražintumėte: pasitvarkytumėte šukuoseną, moterims tiktų pasiblizginti lūpas, nusišypsokite žiūrėdami į veidrodį. Atminkite, jei Jūs atrdote gerai, Jūs ir jaučiatės gerai!

Pasinaudoję šiais keliais patarimais tikrai pasijusite kur kas geriau. Todėl drąsiai sakykite NE stresui, tegul ne jis Jus valdo, o Jūs!

Nesergu.lt

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.