Kad akys būtų sveikos

0

akis

Sakoma, akys – sielos atspindys. Visi sutiksime, kad būtent akys yra tai, į ką pirmiausia atkreipiame dėmesį susipažinę ar kalbėdami su žmogumi. Tad ką reiktų daryti, kad išsaugotume sveikas akis?

Svarbiausi dalykai – tinkama kasdieninė akių higiena bei elementariausių taisyklių laikymasis.

Kadangi dirbdami ar mokydamiesi prie kompiuterio neišvengiamai praleidžiame daugiausia laiko, svarbu darbo vietą sutvarkyti taip, kad monitoriaus skleidžiami spinduliai kuo mažiau veiktų akis. Šiuo požiūriu pranašesni skystųjų kristalų monitoriai. Šviesa ant stalo turi kristi iš kairės pusės: geriausia, kad tai būtų dienos šviesa nuo lango, o ne tą šviesą imituojančios lemputės. Atstumas nuo monitoriaus bei sėdėjimo vietos neturėtų būti mažiau kaip 40 cm.

Kitas svarbus dalykas – dirbant kas maždaug 45 min. daryti trumpas pertraukėles, kurias geriausia praleisti žiūrint pro langą ar darant mankšteles akims bei visam kūnui.

Deja, nors ir sąžiningai laikomės šių nurodymų, dažnai neišvengiame vieno nepageidaujamo kompiuterio poveikio – džiūstančių akių. Šiuo nemaloniu pojūčiu taip pat dažnai skundžiasi net ir kompiuteriu nedirbantys žmonės – sausas patalpų oras dėl kondicionierių ar radiatorių parduotuvėse, biuruose ar kitose darbo vietose akis išdžiovina ypač stipriai: jas skauda, peršti, rytais būna sunku atsimerkti.

Tokiu atveju, jei nėra galimybės ką nors keisti darbo vietoje, tenka griebtis dirbtinių ašarų. Jas naudoti būtina, kadangi dėl nuolatinio sauso oro išsausėjusios akys tampa lengvai pažeidžiamos, gresia įvairios ligos bei uždegimai. Lašus derėtų nešiotis su savimi ir, tik pajutus nemalonų jausmą akyse, įsilašinti.

Dar vienas be galo svarbus dalykas ne tik akių, bet ir bendrai sveikatai – taisyklinga mityba. Džiugu, kad po žiemos ateinantis pavasaris bei vasara atsineš ir daugybę gėrybių – šviežių vaisių, daržovių bei uogų. Norint turėti sveikas akis, reikia gauti pakankamai vitamino A. Jis organizme gaminasi iš beta karotino, kurio gausu morkose, paprikose, šaltalankio uogose, kopūstuose, moliūguose, abrikosuose ir kitose daržovėse – valgykite kiek tinkami. Be to, vitamino A yra gyvulinės kilmės produktuose, ypač žuvų taukuose, svieste, kiaušinių tryniuose, kepenyse, pieno produktuose.

Kitas šiltojo metų periodo privalumas – puikus oras, tinkamas sportuoti bei kuo daugiau laiko praleisti lauke. Fizinis aktyvumas, kaip ir sveika mityba, – geriausias akių sveikatos bei puikios savijautos receptas.

Dalintis:

Comments are closed.