Kadmis

0

Kadmis yra minkštas sidabriškas baltas metalas, naudojamas įvairiems lydiniams, juo deginami įvairūs paviršiai. Dideli kiekiai kadmio yra labai pavojingi žmogaus sveikatai. Tai yra šalutinis produktas, gaunamas perdirbant cinko rūdas.

Dažniausiai žmonės apsinuodija kadmiu valgydami daržoves, grūdus, užaugusius prie naftos perdirbimo gamyklų, metalurgijos įmonių arba gerdami tų vietų vandenį. Į tabaką taip pat dedama kadmio.

Kaip atpažinti, kad organizme yra kadmio perteklius?

Dažnais atvejais atsiranda didelis raumenų skausmas, susilpnėja kaulai, prasideda skeleto deformacija, nes kadmis išstumia iš organizmo kalcį, sutrinka inkstų, plaučių bei kitų organų funkcijos. Negana to, kadmio perteklius sudaro sąlygas piktybinio naviko atsiradimui. Rūkantiems tabaką daugiausiai kadmio kaupiasi kepenyse, inkstuose ir kraujyje. Šis elementas pasišalina su išmatomis ir su šlapimu (bet ne daugiau kaip 48 mg per dieną).

Kaip apsaugoti organizmą nuo neigiamo kadmio poveikio?

Rekomenduojama atsisakyti rūkymo. Namai, gyvenamieji pastatai turėtų būti nutolę nuo pramonės įmonių, o pastarosios turėtų įsirengti aukštos kokybės valymo įrenginius, kad ir kokie brangūs jie būtų. Kadmio pasisavinimą mažina selenas.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.