Kartą per metus – pas odontologą

0

Sakoma, kad profilaktika – geriausias gydytojas, todėl norint užbėgti ligai „už akių“ būtina lankytis pas gydytoją profilaktiškai. Tik jis gali laiku pastebėti ligos užuomazgą ir greičiau pradėti gydyti dar neįsisenėjusią ligą, be to, tuomet ir mažiau skaudės, ir patirsite mažesnes finansines sąnaudas.

Dažniausiai profilaktiškai lankosi nėščiosios ir vaikai prieš mokyklą. Deja, nors šie (profilaktiniai) apsilankymai nemokami, bet profilaktinei apžiūrai atvyksta mažiau nei dešimtadalis.

Kas nutinka neprižiūrint dantų?

Tokie dalykai, kad kartais atrodo, su dantimis neturintys nieko bendro. Įprastinėmis sąlygomis burnoje gyvenantys mikroorganizmai (jų burnos ertmėje tokia įvairovė, kad net įsivaizduoti sunku) yra mums draugiški ir organizmui nekenkia. Tačiau nusilpus imunitetui ar apsirgus tam tikromis ligomis, jie tampa mūsų priešais, galinčiais pažeisti širdį, sąnarius ar kitus vidaus organus. Lėtiniai židiniai burnoje tarsi uždelsto veikimo bomba. Jie gali sukelti sinusitus, širdies raumens uždegimus, vožtuvų pažeidimus. Tokie perspėjimai daugeliui kelia šypseną. Tačiau labai dažnai neradus negalavimo priežasties, pavyzdžiui, dėl blogo kraujo tyrimo, bendrosios praktikos gydytoja siunčia pacientą… patikrinti dantų.

Bent kartą per metus atliekant profesionalią burnos higieną, nuvalius apnašas ir profilaktiškai apžiūrėjus dantis, atitolinamos sudėtingesnės ir daug brangesnės procedūros.

Vaikus taip pat reikia bent kartą per metus atvesti pas dantų gydytoją. Tokios apžiūros metu gydytojas apžiūri ar nėra ėduonies, ar teisingas sukandimas, kaip auga, krenta pieniniai, keičiasi nuolatiniai dantukai.

Neteisūs tie tėveliai, kurie mano, jog pieninių dantukų nereikia gydyti, nes šie vis viena iškrisią. Nuo pieninių dantukų labai priklauso ir nuolatinių dantukų būklė, jų forma, spalva, sukandimas. Sugedę pieniniai dantukai gali pakenkti nuolatinių dantų užuomazgoms. Per anksti pašalinus pieninius dantukus (pavyzdžiui, dėl uždegimo) gali atsirasti antrinės deformacijos – išsivystyti sukandimo anomalijos, kurioms šalinti reikalingas ortodontinis gydymas. Tad pasirūpinkite savo bei šeimos narių dantų sveikata, kol nevėlu.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.