Miokardo infarkto pradžia

0

Miokardo infarktas dar kitaip vadinamas širdies raumens infarktu. Jis prasideda tada, kai labai stipriai susiaurėja arba visiškai krešuliu užsikemša širdį maitinanti vainikinė kraujagyslė.

Priežastis – daug metų nebyliai progresuojanti aterosklerozė.

Miokardo infarktas gali būti mažesnis arba didesnis. Tai priklauso nuo to, kokio dydžio širdį maitinanti kraujagyslė susiaurėjo arba visiškai užsikimšo.

Pirmieji miokardo infarkto požymiai – skausmas už krūtinkaulio, krūtinės viduje. Dažnai žmonės galvoja, kad skausmas turi būti kairėje kūno pusėje, tačiau taip nėra. Skausmas plinta į kaklą, žandikaulį, į kairę ranką, į pečius, nugarą. Jeigu toks skausmas užtrunka, nedelsiant reikia kreiptis į gydytojus, nes paskui gali būti per vėlu. Skausmą gali išprovokuoti didelis fizinis krūvis, emocinė įtampa, konfliktas, įtampa darbe. Dažniausiai infarktas prasideda naktį, paryčiais, ypač pavojingos rytinės valandos, kai organizmas bunda. Teigiama, kad vyrai miokardo infarktu pradeda sirgti anksčiau, o moteris ši liga užklumpa, kai sukanka 65-eri.

Sotaus gyvenimo ligos – vadinamos ligos, kuriomis suserga neteisingai besimaitinantys, nesportuojantys, nutukę žmonės. Vis dėlto, didžiulę įtaką miokardo infarktui daro ne tik neteisinga mityba bei fizinis nejudrumas, bet ir stresas, todėl stenkitės gyventi taisyklingai.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.