Mityba sergant širdies nepakankamumu

0

Jei žmogus serga širdies nepakankamumu, labai svarbu maiste mažinti druskos kiekį.

Dėl ligos organizme susikaupia per daug natrio. Jis sulaiko organizme skysčius. Dėl to sunkėja širdies darbas, pabrinksta pėdos, kulkšnys ar pilvas, atsiranda dusulys, didėja svoris.

Tokiu atveju gali padėti dieta, kurioje natrio yra mažai, net tada, jei žmogaus organizme skysčių pertekliaus simptomų nėra arba jis vartoja skystį varančiuosius.

  • Tuomet reikėtų į maistč neberti druskos. Užtenka paskaninti žolelėmis, daržoves arba salotas apšlakstyti šviežiomis citrinų sultimis.
  • Mėgstantiesiems sriubą, jos galima išsivirti iš šviežios mėsos ir daržovių.
  • Vietoj kumpio išsikepti šviežios neriebios mėsos kepsnį. Be druskos galima kepti šviežią viščiuką, jautienos arba kiaulienos ir šią mėsą suvartoti sumuštiniams.
  • Puikiai tinka švieži vaisiai, daržovės, šviežia žuvis. Apskritai patartina valgyti kuo daugiau šviežio maisto, nes jame natrio yra mažiau. Ypač daug jo yra šaldytuose pusgaminiuose, vyniotiniuose, konservuotose daržovėse, greitai išverdamose grūdų košėse.
  • Paprastai žmogui, sergančiam nesunkiu širdies nepakankamumu, natrio kiekį reikia riboti, per dieną jo galima suvartoti ne daugiau kaip 3000 mg (maždaug šaukštelį).

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.