Patarimai nelaikantiems šlapimo

0

Šlapimo nelaikymas – tai labai aktuali problema, pasireiškianti, kai šlapimas išteka dėl šlapimo pūslės funkcijos kontrolės praradimo. Ligoniai susiduria su daugybe socialinių ir psichologinių problemų (vengia naudojimosi transportu, tolimesnių kelionių, lytinių santykių ir t.t.), apribojamas žmogaus fizinis ir socialinis aktyvumas.

Šis negalavimas gali kamuoti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Nustatyta, jog šlapimo nelaiko 10-30 proc. moterų ir 1,5-5 proc. vyrų virš 65 metų. Virš 80 metų šlapimą nelaikančių abiejų lyčių santykis panašus.

Prieš giebdamiesi cheminių preparatų, išbandykite naminius vaistus:

  • Šaukštą krapų sėklų užpilkite stikline verdančio vandens. Šiltai palaikykite 2-3 val., perkoškite. Išgerkite visą iš karto.
  • 3-4 kartus per dieną suvalgykite po 1 g (ant šaukštelio galo) gysločio sėklų miltelių.
  • 6 g vaistinės svilarožės šaknų (sutrinti į miltelius) užpilkite stikline šalto vandens. Palaikykite 8 va. Ir išgerkite.
  • Paimkite lygiomis dalimis jonažolės ir skėtinės širdažolės. Sumaišykite šaukštelį šio mišinio, užpilkite stikline verdančio vandens. Laikykite 6-8 val. Perkošti. Vaikams duoti gerti po stiklinę skysčio, bet ne vėliau, kaip 19 vlandą. Išgėrus šio gėrimo daugiau nieko negerti. Gydytis mėnesį.
  • 40 g vaistinio šalavijo žolės užpilkite litru verdančio vandens. Šiltai palaikykite 2 val., perkoškite. Gerkite po 100-200 ml.tris kartus per dieną.
  • Valgykite daug šviežių mėlynių.
  • Imkite lygiomos dalimis jonažolės žolės, bruknių lapų, mėlynių lapų, dirvinio asiūklio lapų. Šaukštą mišinio termose užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite nakčiai. Pusę antpilo išgerkite dieną, pusvalandį prieš valgį, o kitą pusę – prieš miegą.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.