Riebios veido odos ypatumai

0

riebi oda

Riebi oda tai ne tik jaunų merginų, bet ir įvairaus amžiaus moterų problema. Nors ir nėra riebioje odoje bėrimų, tai dar nereiškia, kad nereikia ja rūpintis. Teisingai prižiūrint odą, Jums pavyks išvengti spuogų.

Prauskitės ne dažniau nei du kartus per dieną. Valyti veido odą reikia taip pat du kartus per dieną: ryte ir vakare, pašalinant kosmetikos likučius ir dulkes.

Veidą prauskite prausimosi želė. Prižiūrint riebią odą, svarbu nepažeisti rūgšties balanso, todėl nenaudokite per daug riebios kosmetikos. Priemonės, kuriose yra daug spirito, didina riebalų išsiskyrimą. Kremas po prausimosi palieka ant odos riebią plėvelę, kuri neleidžia išsiskirti riebalams ir dėl to atsiranda odos blizgesys. Nepatartina naudoti paprastą muilą. Bet koks muilas ištirpina riebalinį sluoksnį odos paviršiuje, kartu sumažindamas jo apsaugines savybes, sausina ir didina senėjimo procesus. Po tokio „sukrėtimo“ odos būklė pagerėja tik po poros valandų. Kasdien naudoti puikiai tiks priemonės, kurios yra skirtos riebiai ir problemiškai odai. Galima praustis ir naminėmis priemonėmis, pvz., kefyru ar avižiniu nuoviru: užvirkite avižinius dribsnius ir gauta košele valykite veido odą. Šią priemonę galima naudoti kiekvieną vakarą. Rytais naudinga praustis žolių nuovirais: arbata arba mineraliniu vandeniu. Prausiantis, į vandenį įlašinkite kelis citrinų sulčių lašus. Nusiprausus naudinga veidą nuvalyti antibakteriniu toniku.

Nesinaudokite maitinamaisiais kremais, kaukėmis, nes jos savyje turi riebalų, kurie yra nereikalingi Jūsų odai. Jūsų riebiai odai reikalingos tokios priemonės, ant kurių etikečių būtų parašyta: „valomoji“, „drėkinamoji“, „normalizuojamoji, „atkurianti balansą“. Labai naudinga kartą arba du kartus per savaitę daryti molio kaukę, kuri puikiai valo veido odą bei sutraukia poras.

Atsargiai su makiažo pagrindu. Jis neturi būti per daug riebus. Riebiai veido odai reikia skysto makiažo pagrindo su matiniu atspalviu. Jis panaikina blizgesį, kuris būdingas tokiai odai.

Naudokite birią arba kompaktinę pudrą. Riebi kosmetika įsigers į poras, užkimšdama jas, ir skatins spuogų atsiradimą, o sausa kosmetika riebiai odai suteiks matinį atspalvį.

Atsiradus problemų, apsilankykite pas dermatologą. Jei pastebėjote, jog Jūsų oda pasidarė dar riebesnė, pleiskanoja arba padaugėjo spuogų, pasikonsultuokite su gydytoju. Tai gali būti dermatologinė liga (seborėja), kurią pavyks išgydyti medikamentais.

Manote, jog riebi oda – tai Dievo bausmė? Įrodyta, jog riebi oda lėčiau sensta ir joje raukšlių atsiranda daug mažiau nei sausoje odoje.

Dalintis:

Comments are closed.