Taisyklės, kurių būtina laikytis gydantis augaliniais vaistais

0

1. Nepradėti gydytis, kol nežinoma tiksli diagnozė. Nors kartais atrodo, kad augalai yra visiškai nekenksmingi, bet „aklai“ gydantis, galima sulaukti atvirkštinio rezultato.

2. Nepradėti gydyti neįsitikinus, kad to nori pats ligonis. Nuo ligonio nusiteikimo labai priklauso gydymo sėkmė. Būtina ligoniui paaiškinti, kaip teks gydytis, kiek laiko truks gydymo kursas ir kada galima tikėtis sulaukti gydymo rezultatų. Beje, dažniausiai apie gydymo efektyvumą galima spręsti praėjus 2–4 savaitėms nuo gydymo pradžios.

3. Gydymui naudoti tik tuos augalus ir jų mišinius, kuriuos rekomendavo specialistai. Tik kruopščiai vykdant specialistų nurodymus galima tikėtis visiškai pasveikti. Jeigu kokio nors augalo neturima, pasitarus su specialistu, galima jį pakeisti atitikmeniu.

4. Laikytis žaliavos rinkimo, džiovinimo, laikymo ir antpilų bei nuovirų gaminimo taisyklių. Tik ekologiškai švari ir taisyklingai apdorota žaliava padeda įveikti ligą ir nepakenkia organizmui. Kategoriškai draudžiama rinkti nežinomus augalus ir gydyti jais ligonius.

5. Vykdyti specialisto nurodymus ir atidžiai stebėti ligonio savijautą. Gydymo rezultatai priklauso nuo ligos ir sugebėjimo su ja kovoti. Ypač atidžiai reikia stebėti alergiškus ligonius ir vartojančius augalus, kuriuose yra širdies glikozidų bei stipriai veikiančių alkaloidų.

6. Dažniausiai gydymą tenka derinti su dieta. Mityba ypač svarbi gydant virškinamojo trakto ir šlapimo sistemos ligas, daugelį endokrininių ligų, hipertenziją, alergijas. Kai kurie maisto produktai – vaisiai, daržovės, patys pasižymi gydomosiomis savybėmis, todėl gali sustiprinti fitoterapijos poveikį. O kai kurie, kaip druska, cukrus, gali ligoniui pakenkti.

7. Vaistažoles vartoti griežtai pagal paskirtį. Jei recepte nėra atskirų nurodymų, stikliniame inde 200 ml verdančio vandens užplikyti nepilną valgomąjį šaukštą džiovintų vaistažolių. Palaikyti 20 min., perkošti. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, 20 min. prieš valgį. Kursas 3 savaitės.

8. Konsultacija pas gydytoją. Nusprendus gydytis vaistažolėmis, visų pirma BŪTINA pasikonsultuoti su jus gydančiu gydytoju.

Dalintis:

Comments are closed.