Valgykite ir būkite sveiki

0

sveiki

Hipokratas kažkada sakė, kad maistas, kurį valgome, turi prilygti vaistams.

Pavyzdžiui, japonai tiki žaliosios arbatos bei sojos produktų gydomosiomis galiomis beveik nuo visų ligų ir yra šių produktų suvartojimo lyderiai.

Širdis

Norint sustiprinti širdį, valgykite riebią žuvį (lašišą, skumbrę). Jose esančios polinesočiosios riebiosios rūgštys apsaugos nuo infarkto.

Kraujas

„Blogasis“ cholesterolis. Šį kraujagyslių priešą mažina arbata, turtinga flavonoidų. Lygiai toks pat naudingas šiuo atveju ir česnakas. Tie, kurie reguliariai valgo česnaką, žymiai rečiau serga širdies kraujagyslių ligomis. Su cholesteroliu puikiai kovoja ir avižinės kruopos, soja, tamsusis šokoladas, kakava ir natūralios raudonųjų vynuogių sultys. Kiekviena ląsteliena gali sumažinti kenksmingojo cholesterolio kiekį todėl, kad joje daug pektinų ir todėl, kad joje labai mažai riebalų.

Lietuvoje labai populiarūs rauginti kopūstai, kurie aktyvina žarnyno veiklą ir padeda jam išsivalyti. Šiame produkte esantis vitaminas C (antioksidantas) stiprina imunitetą ir lėtina organizmo senėjimo procesus, aktyvina žarnyno veiklą.

Cukraus kiekį kraujyje sumažina (tai aktualu diabetikams) cinamonas, kuris organizme virsta medžiaga, panašia į insuliną.

Kaulai

Norint sustiprinti kaulus, būtina valgyti pieno ir jūros produktų.

Šiuose produktuose yra daug kalcio, todėl jums pravartu vengti faktorių, trukdančių jo pasisavinimui: tabako, alkoholio, kofeino (pertekliaus), druskos (ji skatina kalcio pasišalinimą).

Imunitetas

Imunitetą stimuliuoja „gyvi“ jogurtai ir česnakai. Taip pat svarbu, kad netrūktų baltymų: jautienos, paukštienos, kiaušinių. Antikūnai, kraujo ląstelės ir visa imuninė sistema sudaryta iš aminorūgščių, kurių gaunama su maistu, turtingu proteinų.

Dirbantiems protinį darbą stimuliuoti smegenų veiklą padės riebi žuvis, pavyzdžiui, tunas. Taip pat puikiai tiks ir skumbrė, lašiša, sardinės.

Nemiga

Jei negalite užmigti – jums padės medus, apelsinų žievelė ar šilto pieno stiklinė.
Kai skauda galvą, prieš griebdamiesi tabletės, išgerkite puodelį mėtų arbatos su medumi. Ši arbata ne tik skani, bet ir gaivinanti.

Natūralūs nuskausminamieji – arbata, kava, imbieras, mėta ir gvazdikėlių aliejus.

Skrandis

Jei sutriko skrandžio veikla – padės anyžiai, kurie malšina skausmą ir pagerina virškinimo procesus.

Nuotaika

Stresą nugalėti padės avižos. Avižų kruopos labai maistingos, o liaudies medicina jas rekomenduoja stengiantis įveikti stresą.

Daug sportuojantiems reikėtų pamėgti bananus. Juose labai daug kalio, reikalingo energijai bei jėgoms palaikyti.

Greitas energetinis  sumuštinukas – užtepkite minkštą bananą ant juodos rupios duonos. Kai jaučiatės pavargę, suvalgykite dribsnių su vaisiais ir jogurtu. Pakelti nuotaiką gali šokoladas, kava, kriaušės, citrina, medus, imbieras.

Dalintis:

Comments are closed.